Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Zelený dům Chrudim z.s.

 
Zabýváme se praktickou ochranou přírody a péčí o životní prostředí, ekologickou výchovou a osvětou, zemědělstvím, vodou, odpady, ekologickou domácností, a udržitelným rozvojem.
V rámci těchto témat Vám rádi pomůžeme a poradíme
po telefonu od 11:00-18:00 hodin :
Mobil:   606 576 513  Silvie Vacková,DiS.
nebo na telefonu: 469 811 145

Na emailu:zelenydumchrudim@email.cz 
Skype: zelenydumchrudim
 
Číslo účtu: 2900 9677 50 / 2010 - Fio Banka
: 22718699
       
Kancelář občanského sdružení Zelený dům Chrudim je v Chrudimi, na Školním nám.11, (bývalý kapucínský klášter, vedle Muzea barokních soch, kam  je možné přijít na základě předchozí email/ tel. domluvy, využívána je i dalšími spolky).
 
Pečujeme o životní prostředí a biologicky cenné lokality, pořádáme, spolupořádáme či se zapojujeme do osvětových akcí a kampaní, nabízíme ekologické výukové programy na míru a exkurze v přírodě.
 
Studentům pomáháme s vedením diplomových, bakalářských a absolventských prací.  Viz zde seznam našich témat na webu VOŠ Chrudim v jeho dolní části.
 
Jsme členy dalších neziskových organizací a skupin jako Koalice nevládek Pardubicka - KONEP, Místní akční skupiny Chrudimsko a Místní akční skupiny Železnohorský region, přidruženými členy Zeleného kruhu v rámci Oborové platformy NNO v ŽP a koalice platformy k Palmovému oleji. Dále úzce spolupracujeme s Společností pro trvale udržitelný život, Koalicí pro řeky a Hnutím Brontosaurus.
 
dny-zdravi-08-ekocentra-csop-zeleny-dum.08-1284618221.jpg

logo-zdrave-mesto_90x69.jpg

 

 Naši činnost podpořilo: Město Chrudim, Pardubický kraj a Úřad práce. Děkujeme.

 
 
 

Zelený dům Chrudim

připravuje  doprovodné akce ke Dnům ZeměZdraví, Hluku ,Výživy nebo k Evropskému týdnu mobility aj. Jsou koncipovány především ve volné přírodě, případně v parcích a zahradách. Přednášky, výstavy a soutěže jsou situovány např.v prostorách SZEŠ a VOŠ Chrudim a dalších našich partnerů.

 

Spolupracujeme s celou řadou ekologických organizací jak v regionu okresu Chrudim a Pardubice, tak v rámci republiky. Zde najdete akce, které pro Vás připravujeme, nebo které pořádají naši partneři :
 

Pohled do historie Zeleného domu:  Roku 2000 vzniklo při Klubu ochránců  Habrov informační a poradenské centrum Zelený dům. Mezi stěžejní aktivity Infocentra tehdy patřil program ,,Rok v parku", (Vánoční zpívání v parku 23.12 od 16 hod. jsme jako tradici převzali), dále ,,To jsme ve škole nebrali", Cestopisné přednášky (pořádají Vodní zdroje Chrudim) a četné výstavy a akce pro děti i širokou veřejnost.

V období 2006 - 2007 bylo Infocentrum zrušené a uzavřené.

Mezi lety 2008 - 2011 bylo částečně obnovené Ekocentrum Zelený dům, (bez samostatné ekoporadny a infocentra), stále součástí  ochranářů Habrova, a nemělo právní subjektivitu.  Vyvíjelo především osvětovou činnost. Mezi jeho nejznámější aktivity patřily např.ankety ,,Stromořadí Pardubického kraje" -   Fotografická anketa a nebo Chrudimská dřevina.

Roku 2011 došlo k založení samostatného zapsaného spolku Zelený dům Chrudim z.s., (Zpočátku ještě užíval v kampaních a akcích tzv. známý dům s dvěma okny, než bylo vytvořeno logo nové). Jeho činnost již však nebyla ryze ekologická - ochranářská, a to díky akcím na Dnech zdraví, v Týdnu pro duševního zdraví, Červené stužce (zdravý intimní život), či v kampaních Hlad nepřijímáme a Rozvojových cílech tisíciletí. Zabýval se i palmovým olejem a nebo dopravou. Rozvíjel ekoporadenství jak v oblasti environmentální, tak v otázkách životního stylu. Potom, co roku 2014 byl nucen opustit kancelář i sídlo na ulici Široká, je zapsán na adrese v ulici Víta Nejedlého v Chrudimi. Vstoupil samostatně do MAS Chrudimsko a Koalice k palmovému oleji. Roku 2015 již má nové logo, program a cíle, stal se členem Koalice nevládek Pardubicka. V dubnu 2016 se stal členem Oborové platformy NNO a také se aktivně zapojil do Dnů Země v Chrudimi a okolí, kde vystupoval společně s Hnutím Brontosaurus a jeho klubem Zelený dům, (nemá IČ). http://chrudimsky.denik.cz/zpravy_region/poznavejte-prirodu-se-zelenym-domem-20160405.html 

 
 

 

banner gifPŘÍLIŠ VZDÁLENÉ CÍLE

 

Podepsali jsme rozvojové cíle tisíciletí a jsme partnerem Česko proti chudobě.

Aktivně se věnujeme se  i prevenci a životnímu stylu

 

Akce se koná po celý měsíc únor.

1stfeb_cover_org.png

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Řetěz láskyx

-------------------------------------------------------------------------------------------------

 Jsme v  kontaktu i s Občanským sdružením spotřebitelů Test. Je možnost dostat informace i k této problematice a obrátit se na nás v této věci.    

 

Tel: 299 149 009 -  poradenská linka Občanského sdružení spotřebitelů Test, platí se cena běžného telefonního hovoru ( Praha)
 

Problemsreklamaci@seznam.cz pan Černý - Albrechtice nad Orlicí spotřebitelská poradna ve Východních Čechách

 
Poradenství Zeleného domu v Chrudimi
 
logo-1.jpg zaměřuje se na ochranu přírody a péči o životní prostředí, dále na

ekologickou výchovu a osvětu, zemědělství, životní styl, Agendu 21, neziskový sektor a udržitelný rozvoj. Spolupracujeme se sítí ekologických poraden Step a dalšími partnery. Účastníme se četných vzdělávacích seminářů a konferencí, odkud Vám nabízíme možnost zapůjčení nebo okopírování zajímavých tiskovin.
  

Kontakt: ZelenydumChrudim@email.cz

nebo: zelenydumchrudim@email.cz

Tel:        469 811 145 / 606 576 513                                                                
Osobně : denně dle telefonické domluvy
 
Z dotazů ekoporadny:
 
V případě, že naleznete zraněné živočichy, zavolejte na Terénní záchrannou stanici Lipec v Lipci na Pardubicku:
Telefon: 774 268 224 - Jan Kuchyňka
 
V případě, že půjde o nález srnce, zajíce a další zvěř, kontaktujte prosím místní mysliveckou jednotu. Děkujeme.
 
Další rady při pobytu v přírodě se můžete dozvědět zde:
 
   - Velký zákon O.Lejského.

Zapojujeme se do ,,Akce příroda" při Hnutí Brontosaurus a doporučujeme tyto akce všem žákům a studentům, např. Prazdniny s brontosaurem a Akce příroda
                                           

Mediálním partnerem je Chrudimský deník a ČRO.
 

dalším mediálním partnerem je : web Ekocentra.cz

Naši Ekoporadnu prezentuje web:
 

Petice za lepší paragrafy na ochranu stromů

nekuratka.cz

Doporučujeme všem, komu chodí poplašné zprávy - tzv. Hoax.

HOAX.cz

Mapa kanceláře na Školním náměstí 11. je zde

na serveru mapy.cz

zdch-logo_final_l.jpg

 

 
 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA